Sunpan Tarlo Floor Lamp 107942
Original price was: $842.$674Current price is: $674.
| Overall Dimensions | 15.50W x 15.50D x 67.25H in |
| Net Weight | 15.00 lb |
| Material | Iron |
| Rod / Chain | Marble |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Brass |
| Number of Bulbs | 4 |
| Bulbs Included | No |
| Bulb Type | LED / Incandescent |
| Bulb Base | E12 |
| Max Bulb Wattage | 40 |
| Power Connection | Plug-in |
| Voltage | 120V |
| Certifications | c-UL-us |
| Installation Location | Dry |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
Out of stock
Email when stock available
Sunpan Tarlo Floor Lamp 107942
With a design inspired by mid-century style, this floor lamp is a timeless addition to any space. Features a black metal frame stand with three lamp shades in a brass finish.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 15.5 × 67.25 in |










