Sunpan Soraya Swivel Armless Chair Dove Cream 107454
Original price was: $2,500.$1,900Current price is: $1,900.
| Overall Dimensions | 34.75W x 35.50D x 29.50H in |
| Seat Height | 17.75 in |
| Seat Width | 34.75 in |
| Seat Depth | 25.25 in |
| Net Weight | 63.00 lb |
| Weight Capacity | 350 lb |
| Swatch Code | fabric: dove cream |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Plastic |
| Base Finish | Black |
| Rub Count | 45000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Fully Upholstered Base |
20 in stock
Sunpan Soraya Swivel Armless Chair Dove Cream 107454
Boasting a design that is all about that curve appeal, this marvelous swivel armless chair will add shape to any space. Stocked in dove cream fabric and completed with a wooden frame. Coordinating sofa and ottoman also available.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 63 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35.5 × 34.75 × 29.5 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Soraya Sofa – Dove Cream 107451
Original price was: $5,900.$4,720Current price is: $4,720. -
Sale!

SUNPAN Aletta Lounge Chair – Nono Tapenade Gold 107756
Original price was: $840.$672Current price is: $672. -
Sale!

SUNPAN Soraya Ottoman – Dove Cream 107453
Original price was: $1,685.$1,348Current price is: $1,348.









