SUNPAN Paloma Dining Table – 54″ – Round White Marble 110253
| Overall Dimensions | 54.00W x 54.00D x 30.25H in |
| Net Weight | 300.00 lb |
| Material | Marble |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gold |
| Seating Qty | 4-6 |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | White |
| Designed by | Stacy Tao |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 14mm Solid Marble Table Top / MDF |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Paloma Dining Table - 54" - Round White Marble 110253
The Paloma Dining Table brings a sculptural spirit to any dining space. The smooth white marble tabletop contrasts with a textured high gloss cream base that features intricate vertical reeding. A gold stainless inlay at the bottom creates added definition. Coordinating lift-top coffee table and sideboard also available.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 300 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 54 × 30.25 in |











