SUNPAN Nomad Bench – Marble Look 108021
Original price was: $3,655.$2,000Current price is: $2,000.
| Overall Dimensions | 55.75W x 15.00D x 16.50H in |
| Net Weight | 93.00 lb |
| Weight Capacity | 680 lb |
| Material | Concrete |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | White |
| Material Finish | White |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | White Faux Marble Finish on Concrete / Indoor / Outdoor Use |
7 in stock
SUNPAN Nomad Bench - Marble Look 108021
Simple and refined, this concrete bench has sharp lines that create visual interest towards the inner frame. Crafted from white concrete with a marble look. Suitable for indoor and covered outdoor spaces. Also available in natural grey and solid white concrete.
Additional information
| Weight | 93 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 55.75 × 16.5 in |










