Sunpan Neymar Lounge Chair Linea Light Grey 107703
Original price was: $1,405.$1,124Current price is: $1,124.
| Overall Dimensions | 25.50W x 31.50D x 30.75H in |
| Arm Height | 23 in |
| Seat Height | 17.75 in |
| Seat Depth | 20.75 in |
| Net Weight | 25.00 lb |
| Weight Capacity | 265 lb |
| Swatch Code | leather: linea light grey 620 |
| Material | Leather |
| Fabric Content | 100% Italian Bovine Leather |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Dark Brown |
| Fire Rated Foam | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Oak Wood |
Out of stock
Email when stock available
Sunpan Neymar Lounge Chair Linea Light Grey 107703
Relax and unwind in this classic and timeless lounge chair. Crafted from luxurious Italian bovine leather in linea light grey, and finished with a dark brown solid oak wood frame.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 25.5 × 30.75 in |












