Sunpan Modena Nightstand – Small Gunmetal 106021
| Overall Dimensions | 22.00W x 20.00D x 22.00H in |
| Net Weight | 42.00 lb |
| Material | Steel |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Gunmetal |
| Designed by | Jose Garcia Ballesteros |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Starburst Pattern / Bronzed Gunmetal Steel |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Modena Nightstand - Small Gunmetal 106021
Introduce a hint of drama to bedroom retreats with this enchanting nightstand. Features a hand-etched and hand-hammered iron frame with a tarnished bronzed gunmetal finish. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 22 × 22 in |












