Sunpan Moda Dining Table – 55″ White 108463
| Overall Dimensions | 55.00D x 30.25H in |
| Net Weight | 201.00 lb |
| Material | Glass |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | White |
| Seating Qty | 4-6 |
| Material Finish | Clear |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 10mm Clear Tempered Glass / Antique Brass Aluminum Support / Adjustable Levelers |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Moda Dining Table - 55" White 108463
The beautiful structure of this modern dining table is guaranteed to capture attention in any dining space. Features a clear tempered glass top with a white concrete base and a centre support in an antique brass finish. Also available in grey concrete. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different, with variations of white hues that will enhance over time.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 201 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 55 × 55 × 30.25 in |










