SUNPAN MISTY FLOOR LAMP 106799
Original price was: $900.$720Current price is: $720.
| Overall Dimensions | 0.00W x 13.00D x 67.75H in |
| Carton Weight | 26.00 lb |
| Net Weight | 21.00 lb |
| Material | Glass |
| Rod / Chain | Marble |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Clear |
| Number of Bulbs | 6 |
| Bulbs Included | No |
| Bulb Type | LED / Incandescent |
| Bulb Base | G9 |
| Max Bulb Wattage | 40 |
| Power Connection | Plug-in |
| Voltage | 120V |
| Certifications | c-UL-us |
| Installation Location | Dry |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Black Iron Stem / Bulb Dimensions 51 x 33 x 15.5 mm |
SUNPAN MISTY FLOOR LAMP 106799
Set the mood with this modern floor lamp. This design features six globes with brass bases spiraling around a black iron pole with a black marble base. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 67.75 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |









