Sunpan Maximus Lounge Chair Blue 105926
Original price was: $2,698.$2,158Current price is: $2,158.
| Overall Dimensions | 32.50W x 33.50D x 36.00H in |
| Arm Height | 21.75 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Width | 21.50 in |
| Seat Depth | 21.75 in |
| Net Weight | 51.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
Sunpan Maximus Lounge Chair Blue 105926
A masculine lounge chair that combines modern design elements with contemporary finishes. Stocked in moss green and metropolis blue fabric or with contrasting polo club stone fabric and overcast grey faux leather. A sculpted exposed brown wood frame completes the look.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 51 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 32.5 × 36 in |














