SUNPAN Luella Sofa Mina Ivory 108461
| Overall Dimensions | 87.75W x 35.00D x 30.25H in |
| Arm Height | 25.75 in |
| Seat Height | 18.5 in |
| Seat Width | 77.00 in |
| Seat Depth | 23.75 in |
| Net Weight | 141.00 lb |
| Weight Capacity | 750 lb |
| Swatch Code | fabric: mina ivory 35 |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Black |
| Rub Count | 100000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Powder Coated Legs |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Luella Sofa Mina Ivory 108461
A classic and comfortable sofa that takes inspiration from mid-century designs. Stocked in mina ivory and pine fabrics with generously-cushioned seating. Completed with black metal legs. Coordinating armchair also available.
Additional information
| Weight | 141 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 87.75 × 30.25 in |












