SUNPAN LUCANO DINING ARMCHAIR COGNAC 111852
Original price was: $1,150.$750Current price is: $750.
| Overall Dimensions | 24.50W x 24.00D x 31.75H in |
| Arm Height | 26 in |
| Seat Height | 18 in |
| Seat Width | 16.00 in |
| Seat Depth | 17.75 in |
| Net Weight | 19.00 lb |
| Weight Capacity | 280 lb |
60 in stock
SUNPAN LUCANO DINING ARMCHAIR COGNAC 111852
With its stunning scooped design, the Lucano Dining Armchair is an impressive addition to any dining space. Features vertical channel tufting on exterior seat. Stocked in milliken cognac faux leather and completed with gold stainless steel legs.
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 31.75 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Lucano Dining Armchair – Belfast Navy 106475
Original price was: $1,005.$500Current price is: $500. -
Sale!

SUNPAN Lucano Dining Armchair – Belfast Heather Grey 106694
Original price was: $1,000.$500Current price is: $500. -
Sale!

SUNPAN Lucano Dining Armchair – Belfast Rust 108731
Original price was: $1,005.$500Current price is: $500.









