SUNPAN KLIFF BAR TABLE -TRAVERTINE LOOK – 34″ 112488
Original price was: $2,250.$1,800Current price is: $1,800.
| Overall Dimensions | 34.00D x 40.00H in |
| Gross Weight | 169.00 lb |
| Net Weight | 142.00 lb |
| Material | Concrete |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | Natural |
| Seating Qty | 2-4 |
| Material Finish | Natural |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Faux Natural Travertine Finish on Sealed Concrete / Adjustable Levelers / Suitable for Indoor and Outdoor Use |
SUNPAN KLIFF BAR TABLE - TRAVERTINE LOOK - 34" 112488
A sculptural interplay of angles and texture, the Kliff Bar Table is cast in sealed concrete with a distinctive travertine look. Designed to move effortlessly between indoor and alfresco settings, it makes a bold statement from every angle.
Additional information
| Weight | 142 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 40 in |










