Sunpan Kezna Table Lamp Black 109263
Original price was: $755.$604Current price is: $604.
| Overall Dimensions | 16.00W x 16.00D x 26.75H in |
| Net Weight | 10.00 lb |
| Material | Fabric |
| Rod / Chain | Marble |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Matte Black |
| Number of Bulbs | 2 |
| Bulbs Included | No |
| Bulb Type | LED / Incandescent |
| Bulb Base | E26 |
| Max Bulb Wattage | 40 |
| Power Connection | Hardwired |
| Voltage | 120V |
| Certifications | c-UL-us |
| Installation Location | Dry |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
Sunpan Kezna Table Lamp Black 109263
Brighten up any space with this table lamp that exudes modern style. Features a matte black fabric lamp shade and brass iron hardware. Completed with a black marble base. Also available in matte white fabric with a white marble base. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 26.75 in |













