Sunpan Joyce Dining Chair Cube Black 110390
| Overall Dimensions | 19.25W x 25.50D x 39.00H in |
| Seat Height | 19.25 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 19.00 in |
| Net Weight | 19.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Swatch Code | fabric: cube black 800 |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gold |
| Rub Count | 45000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Joyce Dining Chair Cube Black 110390
Clean lines define this modern, structured dining chair that is ideal for any dining space. Stocked in cube black fabric and completed with an exposed stainless steel frame and legs in a gold finish.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25.5 × 19.25 × 39 in |










