Sunpan Huxley Dining Chair Dawn Grey 109437
| Overall Dimensions | 20.25W x 24.50D x 35.50H in |
| Seat Height | 18.75 in |
| Seat Width | 19.00 in |
| Seat Depth | 17.25 in |
| Net Weight | 21.00 lb |
| Weight Capacity | 220 lb |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Huxley Dining Chair Dawn Grey 109437
With a stylish, minimalist design, this mid-century dining chair is a perfect addition to any dining room space. Stocked in dawn grey faux leather and completed with powder coated metal legs in matte black. Also available in belfast heather grey fabric. Handle With Care: This design has been crafted with faux leather. Faux leather is manufactured to reflect the natural characteristics of leather; as such, colour variations, markings, wrinkles, grooves, and light scratches are appreciated characteristics. No two pieces will be alike.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 21 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24.5 × 20.25 × 35.5 in |













