SUNPAN Frida Coffee Table 108777
| Overall Dimensions | 36.00D x 16.00H in |
| Gross Weight | 82.00 lb |
| Material | Stainless Steel |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Black / Antique Brass |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Polished Ombré Finish |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Frida Coffee Table 108777
The perfect accent piece for any space, this coffee table is made to stand out. Features a stainless steel composition with a polished ombré finish in antique brass and black. Coordinating end table also available. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 16 in |







