Sunpan Dina Swivel Dining Armchair Chacha Limestone 109166
| Overall Dimensions | 23.75W x 21.00D x 29.25H in |
| Arm Height | 25 in |
| Seat Height | 17.5 in |
| Seat Width | 17.25 in |
| Seat Depth | 16.50 in |
| Net Weight | 22.00 lb |
| Weight Capacity | 220 lb |
| Swatch Code | fabric: chacha limestone 120 |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gold |
| Rub Count | 79000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Powder Coated Stainless Steel |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Dina Swivel Dining Armchair Chacha Limestone 109166
With its eye-catching design, this swivel dining armchair features a stunning barrel back seatback. Stocked in chacha grey, limestone and navy fabrics, and completed with stainless steel legs in a brushed gold finish.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 23.75 × 29.25 in |













