SUNPAN Cowell Coffee Table 110837
Original price was: $4,750.$3,800Current price is: $3,800.
| Overall Dimensions | 64.00W x 38.00D x 16.00H in |
| Net Weight | 238.00 lb |
| Material | Marble |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | White |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Powder Coated Iron Legs |
SUNPAN Cowell Coffee Table 110837
Inspired by mid-century design, the Cowell Coffee Table features a chic, minimal aesthetic that will elevate any room. The powder-coated antique brass finished legs give off a rustic sensibility that contrasts with the cool white marble top. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 238 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 64 × 16 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |













