SUNPAN Cornella Counter Stool Danny Iceberg 109864
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.
| Overall Dimensions | 23.50W x 22.00D x 35.75H in |
| Arm Height | 33 in |
| Seat Height | 26.25 in |
| Seat Width | 19.50 in |
| Seat Depth | 17.75 in |
| Net Weight | 25.00 lb |
| Weight Capacity | 350 lb |
| Swatch Code | fabric: danny iceberg 30 |
| Material | Fabric |
| Fabric Content | 100% Polyester |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| Rub Count | 85000 |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | Yes |
| CARB Compliant | Yes |
| Designed by | Morten Georgsen |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Additional Features | Powder Coated Iron / Levelers |
SUNPAN Cornella Counter Stool Danny Iceberg 109864
Feminine flair comes to life in this modern counter stool. Stocked in danny iceberg fabric with elegant diamond stitching on the exterior seatback. An antique brass steel frame completes the look. Also available in meg olive and polo club stone performance fabrics.
Additional information
| Weight | 25 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 23.5 × 35.75 in |












