SUNPAN COREY COFFEE TABLE-LARGE 111630
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.
| Overall Dimensions | 0.00W x 32.00D x 16.00H in |
| Carton Weight | 104.00 lb |
| Net Weight | 82.00 lb |
| Material | Concrete |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | Cream |
| Material Finish | Cream |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Glass Fibre Reinforced Sealed Concrete / Brass Coloured Accents / Suitable for Indoor and Outdoor Use / Rubber Felts Included |
SUNPAN COREY COFFEE TABLE-LARGE 111630
This round coffee table will bring a minimal aesthetic to any environment. Crafted from concrete, this piece features hand sculpted ridges with a painted brass finish. The perfect addition to living, lounge and office spaces.
Additional information
| Weight | 82 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 16 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |











