Sunpan Celine Dresser Teal 110373
| Overall Dimensions | 41.50W x 17.75D x 28.50H in |
| Carton Weight | 143.00 lb |
| Net Weight | 121.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Teal |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | MDF / Rubberwood / Acacia Veneer / Antique Brass Drawer Handle / Anti-Tipping Kit Included |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Celine Dresser Teal 110373
Add beauty to your bedroom oasis with this stylish dresser. Designed with three drawers crafted from rubberwood, featuring a subtle wood grain and a painted teal finish. Uniquely sculpted antique brass feet and drawer pulls complete the look. Pair with coordinating nightstand, console table, bookcase and desk.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.75 × 41.5 × 28.5 in |













