SUNPAN Cascata Dining Chair Marseille Black 111293
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.
| Overall Dimensions | 21.00W x 23.00D x 36.00H in |
| Seat Height | 20 in |
| Seat Width | 19.50 in |
| Seat Depth | 17.00 in |
| Net Weight | 23.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
| Swatch Code | leather: marseille black |
| Material | Leather |
| Fabric Content | 100% Buffalo Leather |
| Base / Legs | Wood |
| Fire Rated Foam | Yes |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | Yes |
| Designed by | Stacy Tao |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Cover Warranty | 1 year |
| Additional Features | Fully Upholstered Base |
Out of stock
Email when stock available
SUNPAN Cascata Dining Chair Marseille Black 111293
Create an alluring dining space with this modern dining chair that features an intriguing silhouette. Stocked in meg rust fabric with a fully upholstered wooden base. Also available in effie linen and moss green fabrics.
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 21 × 36 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Cascata Dining Chair Marseille Camel 111012
Original price was: $1,525.$1,220Current price is: $1,220. -
Sale!

SUNPAN Cascata Dining Chair Effie Linen 109692
Original price was: $1,295.$1,036Current price is: $1,036. -
Sale!

SUNPAN Cascata Dining Chair Meg Rust 110464
Original price was: $1,265.$1,012Current price is: $1,012. -
Sale!

SUNPAN Cascata Dining Chair Moss Green 110463
Original price was: $1,265.$1,012Current price is: $1,012.








