SUNPAN BERNABY END TABLE – ANTIQUE BRASS 106006
Original price was: $2,015.$1,612Current price is: $1,612.
| Overall Dimensions | 18.00D x 21.00H in |
| Carton Weight | 41.00 lb |
| Net Weight | 31.00 lb |
| Material | Iron |
| Shape | Round |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Antique Brass |
| Handmade Craftsmanship | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Powder Coated Iron |
SUNPAN BERNABY END TABLE - ANTIQUE BRASS 106006
Add elegance to various contemporary living and lounge spaces with this round end table crafted in India. Features a simple design with an hand-painted antique brass finish and a black base. Coordinating coffee table also available. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as fissures, markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 18 × 21 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN 106005 BERNABY COFFEE TABLE
Original price was: $3,165.$2,532Current price is: $2,532. -
Sale!

SUNPAN Bernaby Coffee Table – Gunmetal 108101
Original price was: $2,590.$2,072Current price is: $2,072. -
Sale!

SUNPAN Bernaby End Table – Gunmetal 108102
Original price was: $1,900.$1,260Current price is: $1,260.








