SUNPAN BARTLETT BAR CART 112317
Original price was: $1,725.$1,380Current price is: $1,380.
| Overall Dimensions | 34.75W x 19.75D x 31.50H in |
| Carton Weight | 87.00 lb |
| Net Weight | 48.00 lb |
| Weight Capacity | 110 lb |
| Material | Mirror |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Black |
| Sustainable | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | 4mm Tempered Mirror |
Available on backorder
SUNPAN BARTLETT BAR CART 112317
The Bartlett Bar Cart brings a glamorous addition to any dining space. Black mirrored shelves beautifully complement the antique brass frame for a classic look.
Features & Benefits
- Made with a durable steel frame that features a powder-coated finish.
- Handcrafted by skilled artisans in India.
- Unique imperfections such as fissures, markings, and variations in colour and shape are appreciated characteristics of a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19.75 × 34.75 × 31.5 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












