SUNPAN AUBURN NIGHTSTAND 111819
Original price was: $1,725.$1,380Current price is: $1,380.
| Overall Dimensions | 28.00W x 18.75D x 26.25H in |
| Carton Weight | 100.00 lb |
| Net Weight | 86.00 lb |
| Material | Iron |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Black |
| Material Finish | Antique Brass |
| Contract Viable | Yes |
| Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Ombre Patina Powder Coated Finish Doors / Matte Black Iron Veneer / Cord Management Opening / Finished Back |
Available on backorder
SUNPAN AUBURN NIGHTSTAND 111819
Inspired by global travels, the Auburn Nightstand exudes an exotic vibrance. Characterized by a unique antique brass ombre patina on the front doors. This piece features a cord management opening at the back, allowing it to transform into a small media unit when paired in multiples. Made in India. With refined craftsmanship, this design was brought to life by skilled local artisans. By nature, these materials develop unique imperfections such as markings and colour variations for a truly one-of-a-kind piece.
Additional information
| Weight | 86 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.75 × 28 × 26.25 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |












