SUNPAN Akava Nightstand 111062
Original price was: $2,300.$1,840Current price is: $1,840.
| Overall Dimensions | 30.50W x 18.00D x 26.00H in |
| Net Weight | 67.00 lb |
| Material | Wood |
| Shape | Rectangular |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Gold |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Wash |
| Designed by | Alison Littman |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Oak Veneer / Powder Coated Steel Base / Powder Coated Gold Aluminum Handle / Soft Closing Drawer |
18 in stock
SUNPAN Akava Nightstand 111062
The Akava Nightstand will add intrigue to any bedroom space. Features a minimal linear frame crafted with a light oak wood veneer. Wood tiling on the front drawer brings texture and visual interest to the overall look. Completed with light gold aluminum handles and a matching steel base.
Additional information
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 30.5 × 26 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |











