SUNPAN Adamina Dining Armchair 111669
Original price was: $1,725.$1,380Current price is: $1,380.
| Overall Dimensions | 26.75W x 22.00D x 28.00H in |
| Arm Height | 28 in |
| Seat Height | 19 in |
| Seat Width | 20.75 in |
| Seat Depth | 19.00 in |
| Carton Weight | 60.00 lb |
| Net Weight | 43.00 lb |
| Weight Capacity | 280 lb |
SUNPAN Adamina Dining Armchair 111669
Perfectly poised with a distinct three-legged design, the Adamina Dining Armchair will leave a lasting impression. Powder-coated gold metal detailing enhances the plush texture of our rhea light barley performance fabric for a stylish seating solution. Performance fabric is moisture repellent, durable and easy to clean.
- Stainless steel base features a durable powder-coated finish
- Comfortable cushions filled with foam
Additional information
| Weight | 43 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 26.75 × 28 in |
| Returns | This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information. |













