SUNPAN Abel Counter Table Black 110353
Original price was: $2,000.$1,600Current price is: $1,600.
| Overall Dimensions | 50.00W x 28.00D x 35.50H in |
| Net Weight | 112.00 lb |
| Material | Marble |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Black |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | White |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 16mm Solid Carrara Marble / Powder Coated Stainless Steel |
Out of stock
Email when stock available
SUNPAN Abel Counter Table Black 110353
A sturdy, contemporary bar table inspired by clean, architectural lines. Designed with a black stainless steel frame and white marble top. As marble is a natural material, unique veining, pitting, fissures, micro-cracks and colour variations are all characteristics that add to the uniqueness and beauty of each piece.
Additional information
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 50 × 35.5 in |










