FANIMATION WRAP 72″ Brushed Nickel FAN MAD8531BN-72
Finish
Brushed nickel
Blade Span
72
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8531BN-72 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
72" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
36
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
300
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 72 × 72 in