FANIMATION WRAP 64″ Dark Bronze FAN MAD8531DZ-64
Finish
Dark bronze
Blade Span
64
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8531DZ-64 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
64" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
33
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
268
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 64 × 64 in