FANIMATION WRAP 52″ Matte White FAN MAD8530MW-52
Finish
Matte white
Blade Span
52
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8530MW-52 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
52" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
35
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
179
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 52 × 52 in