FANIMATION WRAP 48″ Matte Greige FAN MAD8530GR-48
Finish
Matte greige
Blade Span
48
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8530GR-48 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
48" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
36
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
171
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 48 × 48 in