FANIMATION WRAP 44″ FAN Black MAD8530BL-44
Finish
Black
Blade Span
44
Collection
Wrap Custom
Location Rating
Damp
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8530BL-44 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
44" sweep blades
Available
LK8530 – 18W LED Wrap only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
32
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
166
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 44 × 44 in