FANIMATION TriAire 72″ FAN Matte Greige MAD8515GRW-72
Wet Rated
Blades Included
Light Kit Sold Separately
Remote Control Included
Finish
Matte greige
Blade Span
72
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8515GRW-72 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
72" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
29
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
301
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 72 × 72 in