FANIMATION TriAire 64″ FAN Matte Greige MAD8515GRW-64
Wet Rated
Blades Included
Light Kit Sold Separately
Remote Control Included
Finish
Matte Greige
Blade Span
64
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC153-25FS
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8515GRW-64 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
64" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
8" downrod
Electricity Use
25
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
303
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 64 × 64 in