FANIMATION TriAire 52″ FAN Matte White MAD8514MWW-52
Finish
Matte white
Blade Span
48
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8514MWW-52 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
52" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
30
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
203
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 52 × 52 in