FANIMATION TriAire 48″ FAN Silver MAD8514SLW-48
Finish
Silver
Blade Span
48
Collection
TriAire Custom
Location Rating
Wet
Motor Size
DC158 x 22
Pay Over Time With RBC Payplan
SKU: MAD8514SLW-48 Categories: , , Brand:
Indoor/Outdoor
48" sweep blades
Available
LK8514 – 18W LED TriAire only light kit
ACCESSORIES
4.5" downrod
Electricity Use
28
Watts (excluding lights)
Airflow Efficiency
193
Cubic feet per minute per watt
Additional information
Dimensions 48 × 48 in