CWI LIGHTING CURVA LED 36″ WALL LIGHT BRASS 1725W36-2-624
Curva Integrated LED 36in Sand Brass Indoor-Outdoor Wall Light with Handcrafted Glass
- Width: 4.7 in
- Height: 36 in
- Extension: 4.5 in
- Weight: 11 lbs
- Glass: Artisanal Glass
- Max Wattage: 16
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 90
- Lumens: 5460
- Colour Temp: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
- Installation Location 1: Wet
- Installation Location 2: Indoor / Outdoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 4.7 × 36 in |