CWI LIGHTING CONTOUR LED 19″ BRASS WALL LIGHT 1724W19-1-624
Contour Integrated LED 19in Brass Wall Light with Handcrafted Glass
- Width: 7.2 in
- Height: 19 in
- Extension: 4.5 in
- Weight: 6 lbs
- Glass: Artisanal Glass
- Max Wattage: 8
- Bulb Type 1: Integrated LED
- Bulb Base 1: Integrated LED
- Bulb Included 1: Yes
- Bulb Included 2: Included
- Voltage: 120
- CRI: 90
- Lumens: 5460
- Colour Temp: 2700K/3000K/3500K/4000K/5000K
- Installation Location 1: Dry
- Installation Location 2: Indoor
- Certification: BACL
- Manufacturer Warranty: Three year warranty against manufacturers defect
Additional information
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 7.2 × 7.2 × 19 in |