Sunpan Corvo Coffee Table – Small White 110745
Original price was: $1,440.$1,152Current price is: $1,152.
| Overall Dimensions | 39.00W x 33.00D x 16.00H in |
| Carton Weight | 124.00 lb |
| Net Weight | 108.00 lb |
| Material | Concrete |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | White |
| Material Finish | White |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Concrete / Suitable for Indoor and Outdoor Use / Can Be Combined with Other Sizes / Rubber Felts Included |
Sunpan Corvo Coffee Table - Small White 110745
Add dimension to any space with this small, contemporary coffee table that offers a unique design. Also available in a large size. Suitable for indoor and covered outdoor use. Coordinating end table in black, white and grey concrete also available. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different, with variations of white hues that will enhance over time.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 39 × 16 in |











