Sunpan Corvo Coffee Table – Large Grey 110744
Original price was: $2,250.$1,800Current price is: $1,800.
| Overall Dimensions | 54.00W x 34.00D x 16.00H in |
| Carton Weight | 86.00 lb |
| Net Weight | 159.00 lb |
| Material | Concrete |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | Grey |
| Material Finish | Grey |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | No |
| Additional Features | Solid Concrete / Suitable for Indoor and Outdoor Use / Can Be Combined with Other Sizes / Rubber Felts Included |
Out of stock
Email when stock available
Sunpan Corvo Coffee Table - Large Grey 110744
Add dimension to any space with this large, contemporary coffee table that offers a unique design. Also available in a small size. Suitable for indoor and covered outdoor use. Coordinating end table in black, white and grey concrete also available. Crafted from a natural concrete mix, each piece will look different, with variations of grey hues that will enhance over time.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 159 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 54 × 16 in |












