Sunpan Disera Dining Table – 96″ Natural 109203
| Overall Dimensions | 96.00W x 40.00D x 30.00H in |
| Gross Weight | 225.00 lb |
| Net Weight | 130.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Natural |
| Seating Qty | 8-10 |
| Material Finish | Natural |
| Sustainable | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Oak Veneer / Solid Oak Wood Legs |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Disera Dining Table - 96" Natural 109203
Impress your guests with this eye-catching dining table that features a beautiful linear base that is rich with detail. This wooden table in natural oak features a matching oak veneer and is finished with solid oak wood legs. Also available in an ash grey and dark brown finish. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 96 × 30 in |












