Sunpan Paloma Dining Table 84″ Oval 110254
Original price was: $7,029.$5,623Current price is: $5,623.
| Overall Dimensions | 84.00W x 47.25D x 30.00H in |
| Net Weight | 510.00 lb |
| Material | Marble |
| Base / Legs | Stainless Steel |
| Base Finish | Gold |
| Seating Qty | 6-8 |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | White |
| Designed by | Stacy Tao |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | 14mm Solid Marble Table Top / MDF |
Out of stock
Email when stock available
Sunpan Paloma Dining Table 84" Oval 110254
The Paloma Dining Table brings a sculptural spirit to any dining space. The smooth white marble tabletop contrasts with a textured high gloss cream base that features intricate vertical reeding. A gold stainless inlay at the bottom creates added definition. Coordinating lift-top coffee table and sideboard also available.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 510 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.25 × 84 × 30 in |














