Sunpan Florelle Swivel Lounge Chair Koala Grey 107440
| Overall Dimensions | 30.25W x 28.75D x 32.25H in |
| Arm Height | 23.75 in |
| Seat Height | 17 in |
| Seat Width | 17.75 in |
| Seat Depth | 17.75 in |
| Gross Weight | 58.00 lb |
| Net Weight | 42.00 lb |
| Weight Capacity | 300 lb |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Florelle Swivel Lounge Chair Koala Grey 107440
Add comfort to any space with this modern swivel lounge chair that features a well-cushioned seat. Stocked in belfast koala grey fabric and completed with a black metal base.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 42 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 30.25 × 32.25 in |













