Sunpan Greyson Dresser Light Acacia 109409
| Overall Dimensions | 64.00W x 20.00D x 37.00H in |
| Net Weight | 220.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Steel |
| Base Finish | Pewter |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Light Wash |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | MDF / Acacia Veneer |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
Sunpan Greyson Dresser Light Acacia 109409
This dresser will add character to any bedroom space. Made of light acacia wood with a stylish handcrafted chevron pattern on the front of six spacious drawers. Pewter steel metal pulls and feet complete the look. Pairs well with the Greyson nightstand. Also available in smoke acacia.
This item may be subjected to a restocking fee. Please see our orders and returns page for more information.
Additional information
| Weight | 220 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 64 × 37 in |













