SUNPAN Elma Dining Table – 60″ Natural 110551
Original price was: $4,920.$3,936Current price is: $3,936.
| Overall Dimensions | 0.00W x 60.00D x 30.00H in |
| Net Weight | 170.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Natural |
| Seating Qty | 4-6 |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Natural |
| Sustainable | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Oak Veneer / Solid Oak Wood Legs |
Available on backorder
SUNPAN Elma Dining Table - 60" Natural 110551
Beautiful and timeless, this mid-century modern dining table is a great addition to any dining space. Features a table top and base crafted from natural wood with a natural oak veneer. Also available in an ash grey colour.
Additional information
| Weight | 170 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 3 in |












