SUNPAN Elina Dining Table – 84″ – Oval 111024
Original price was: $6,185.$4,948Current price is: $4,948.
| Overall Dimensions | 84.00W x 47.50D x 30.25H in |
| Net Weight | 227.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Light Wash |
| Seating Qty | 6-8 |
| Material Finish | Light Wash |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Whitewash Finish |
7 in stock
SUNPAN Elina Dining Table - 84" - Oval 111024
A classic, oval dining table that takes inspiration from modern mid-century designs, this Scandinavian-style table is a tasteful addition to any dining space. Made from natural solid oak wood with a whitewash finish. Also available in a round version. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 227 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 47.5 × 84 × 30.25 in |










