SUNPAN Elina Sideboard Light Oak 111026
Original price was: $5,060.$4,048Current price is: $4,048.
| Overall Dimensions | 86.00W x 19.00D x 31.00H in |
| Net Weight | 226.00 lb |
| Material | Wood |
| Base / Legs | Wood |
| Base Finish | Light Wash |
| Material Finish | Light Wash |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Solid Oak Wood / Whitewash Finish |
Available on backorder
SUNPAN Elina Sideboard Light Oak 111026
A classic sideboard that takes inspiration from modern mid-century designs, this Scandinavian-style sideboard is a tasteful addition to any dining space. Made from natural solid oak wood with a whitewash finish. Features two drawers and three cabinets for ample storage. As wood is an organic, porous material, these pieces will contain natural variation of texture and may also exhibit fine indentations and cracks. Wood pieces will also display a disparity of colour and grain, and visible knots and burls that add to the character of each piece.
Additional information
| Weight | 226 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 86 × 31 in |











