SUNPAN Renley Coffee Table 110475
| Overall Dimensions | 40.00W x 40.00D x 16.00H in |
| Gross Weight | 240.00 lb |
| Material | Concrete |
| Base / Legs | Concrete |
| Base Finish | White |
| Fire Rated Foam | N/A |
| Fire Rated Cover | N/A |
| CARB Compliant | N/A |
| Material Finish | White |
| Outdoor | Yes |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | Sealed Concrete / Suitable for Indoor and Outdoor Use |
Email when stock available
This item has been discontinued.
Unfortunately, it is no longer available for purchase. Please contact us if you would like help finding a similar product.
Discontinued Items
SUNPAN Renley Coffee Table 110475
This sturdy square coffee table adds a subtle geometric silhouette to any modern or contemporary space. Made from strong sealed concrete in a white finish, this coffee table is suitable for both indoor and outdoor use. Also available in a black finish. As this product is crafted from a natural concrete mix, each piece will look different, with variations of white hues that will enhance over time.
Additional information
| Weight | 240 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 16 in |
You may also like…
-
Sale!

SUNPAN Corvo Coffee Table – Large – White 108488
Original price was: $2,590.$2,072Current price is: $2,072. -
Sale!

SUNPAN Renley Coffee Table – Black 109283
Original price was: $1,967.$1,574Current price is: $1,574. -
Sale!

SUNPAN Dali End Table Small – White 107467
Original price was: $775.$620Current price is: $620.








