SUNPAN Venice Nightstand 108148
Original price was: $1,500.$1,245Current price is: $1,245.
| Overall Dimensions | 25.25W x 18.25D x 22.50H in |
| Gross Weight | 62.00 lb |
| Material | Bonded Leather |
| Base / Legs | Iron |
| Base Finish | Antique Brass |
| CARB Compliant | Yes |
| Material Finish | Cream |
| Designed by | Morten Georgsen |
| Contract Viable | Yes |
| Structure Warranty | 1 year |
| Additional Features | MDF / Shagreen Embossed Finish / Tempered Glass Top / Soft Closing Drawer |
7 in stock
SUNPAN Venice Nightstand 108148
Defined by its clean and classic composition, this nightstand will bring glamour to any bedroom space it graces. Features a single drawer with an acacia wood veneer that is beautifully wrapped with our bonded oyster shagreen leather. Completed with a clear tempered glass top and antique brass iron hardware. Coordinating dresser also available.
Additional information
| Weight | 62 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.25 × 25.25 × 22.5 in |











